ضعیف ایران صندوق بوئینگ ایرانی قرارداد

ضعیف: ایران صندوق بوئینگ ایرانی قرارداد کمیته امداد هواپیمای بوئینگ اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل تشدید اختلاف‌نظر در میان اعضای کابینه ترامپ راجع به مواضع جنجالی وی

برخی از اعضای کابینه ترامپ با حفظ فاصله و با ملاحظه نسبت به بیانات فوق جنجالی رئیس‌جمهوری آمریکا برخورد می‌کنند ولی سایرین معقدند که ماندن کنار او امن‌تر است و

تشدید اختلاف‌نظر در میان اعضای کابینه ترامپ راجع به مواضع جنجالی وی

تشدید اختلاف نظر در میان اعضای کابینه ترامپ راجع به مواضع جنجالی وی

عبارات مهم : اختلاف

برخی از اعضای کابینه ترامپ با حفظ فاصله و با ملاحظه نسبت به بیانات فوق جنجالی مدیر جمهوری آمریکا برخورد می کنند ولی سایرین معقدند که ماندن کنار او امن تر است و اکثریت ترجیح می دهند که اصلا حرفی به میان نیاورند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشته است: اعضای کابینه دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا در معرض فشار شدیدی تلاش می کنند در تقابل با مدیر به شدت حساس خود و یا دفاع از نظرات جنجالی او که بسیاری از جمهوری خواهان وفادار هم آنها را توهین آمیز قلمداد می کنند، حد وسط را در پیش بگیرند.

تشدید اختلاف‌نظر در میان اعضای کابینه ترامپ راجع به مواضع جنجالی وی

این خبرگزاری در ادامه تصریح می کند: گرچه اختلاف نظرها در داخل دولت ترامپ از ماه ها پیش وجود داشت ولی تصویر العمل تفرقه انگیز ترامپ به تظاهرات مرگبار ملی گرایان سفیدپوست در شارلوتزویل (۱۱ اوت) همانند یک کاتالیزور عمل کرد و موجب شد تا تبعات آن بیش از دو هفته ادامه یافته و دامن دولتش را بگیرد. رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا بروزترین عضو دولت بود که مجبور شد در قبال برخورد ترامپ با خشونت های شارلوتزویل موضع گیری کند. مدیر جمهوری آمریکا شرکت کنندگان در تظاهرات نئونازی ها را به عنوان “افراد بسیار خوب” توصیف کرد. با این حال از طرف دیگر فهرست حامیان موضع ترامپ مشمول بر وزیر خزانه داری، مدیر شورای ملی اقتصاد و وزیر دفاع شد.

در ادامه این گزارش آمده است: مت ماکوویاک، استراتژیست سیاسی جمهوری خواه گفت: مقامهای دولت ترامپ از سوی دوستان، همکاران، روزنامه نگاران و کنگره تحت فشارند. فکر می کنم در نقطه ای قرار داریم که جمهوری خواهان احساس آزادی و مسوولیت بیشتری می کنند تا زمانی که ترامپ از خط قرمز عبور کند از مواضع او انتقاد کنند. ولی در این مورد هیچ دستور العملی وجود ندارد.

برخی از اعضای کابینه ترامپ با حفظ فاصله و با ملاحظه نسبت به بیانات فوق جنجالی رئیس‌جمهوری آمریکا برخورد می‌کنند ولی سایرین معقدند که ماندن کنار او امن‌تر است و

آسوشیتدپرس عنوان کرده است: تیلرسون ولی در یک مصاحبه تلویزیونی تلاش کرد تا از ارائه پاسخ مستقیم اجتناب کند. این موضع گیری تیلرسون در رسانه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت و همزمان شمار جمهوری خواهانی که معتقدند جنجال شارلوتزویل آخرین قطره در کاسه بحران کنونی هست، زیاد کردن یافت. اندکی بعد از آن شایعاتی راجع به اختلاف نظر مجدد تیلرسون با ترامپ و احتمال کناره گیری او مطرح شد. تیلرسون در آن مصاحبه جنجالی با فاکس نیوز گفته بود: “رئیس جمهور از طرف خودش حرف می زند”. همین عبارت بارها از زبان دیگر مقام های دولت ترامپ خصوصا سخنگوی کاخ سفید شنیده شده است هست. در تیم ترامپ، دیگر مقامات ارشد موقعیتهای حساس را به صورت متفاوتی و با نتیجه های متفاوت مدیریت کرده اند. گری کوهن، مشاور عالی اقتصادی ترامپ و رهبر اصلاحات مالیاتی او، به شدت از پاسخ دولت به خشونت نژادی در شارلوتزویل انتقاد کرده و در مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت: “آنها می توانند و باید بهتر عمل کنند.”

این گزارش این گون نتیجه گرفته است: به رغم توقع وفاداری از جانب مشاوران ارشد، تاکنون نشانه ای مبنی بر اینکه ترامپ به دنبال ایجاد تغییرات فوری در کارکنانش باشد وجود ندارد. دولت آشوب زده او اخیرا با جریانات چشمگیری مواجه شد که مهمترین آنها خروج نخستین سخنگوی مطبوعاتی او، مدیر دفتر و استراتژیست ارشد کاخ سفید بوده است.

واژه های کلیدی: اختلاف | آمریکا | دولت ترامپ | رکس تیلرسون | اعضای کابینه | دونالد ترامپ | کابینه ترامپ | مصاحبه جنجالی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs