ضعیف ایران صندوق بوئینگ ایرانی قرارداد

ضعیف: ایران صندوق بوئینگ ایرانی قرارداد کمیته امداد هواپیمای بوئینگ اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی علت مهم التهابات بازار ارز چیست؟

یک اقتصاددان با بیان اینکه باید بتوانیم از کارت‌هایی که در فضای بین‌الملل در اختیار داریم خوب استفاده کنیم، گفت که از این طریق می‌توان احتمالا بدبینی‌ها به شرای

علت مهم التهابات بازار ارز چیست؟

علت مهم التهابات بازار ارز چیست؟

عبارات مهم : بازار

یک اقتصاددان با بیان اینکه باید بتوانیم از کارت هایی که در فضای بین الملل در اختیار داریم خوب استفاده کنیم، گفت که از این طریق می توان احتمالا بدبینی ها به شرایط اقتصادی را کمتر کرد.

سیدعزیز آرمن – عضو هیات علمی دانشگاه چمران اهواز – در گفت وگو با ایسنا، علت مهم التهابات پیش آمده در بازار ارز را پرسشها ساختاری از پیش موجود ارزیابی و اظهار کرد: واقعیت این است که انباشتی از سیاست های اشتباه اقتصادی در کشور وجود دارد که باعث می شود هر از چند گاهی به علت بروز شوک هایی خود را نشان دهند.

علت مهم التهابات بازار ارز چیست؟

وی با بیان اینکه دولت ها باید در طول وقت قیمت ارز را تعدیل می کردند، اضافه کرد: با این حال دولت ها به خاطر درآمد ارزی که دارند، از تعدیل قیمت ارز جلوگیری می کنند که این عدم تعدیل ها انباشت شده است و مانند شرایط فعلی که آمریکا از برجام خارج شده است هست، به حالت یک شوک اقتصادی خود را نشان می دهد.

او با بیان اینکه در شرایط حاضر بدبینی مردم نسبت به شرایط اقتصادی زیاد شده است هست، افزود: تجربیات مردم از اتفاقات گذشته همانند شوک های ارزی آخرهای سال ۱۳۹۱ باعث شده است است که آن ها در شرایط فعلی آینده نگری بهتری از آینده سرمایه خود داشته باشند. در چنین شرایطی است که حتی بانک ها، بسیاری از نقدینگی های خود را وارد بازار ارز کرده اند که البته می تواند به دامن زدن به بحران بینجامد.

یک اقتصاددان با بیان اینکه باید بتوانیم از کارت‌هایی که در فضای بین‌الملل در اختیار داریم خوب استفاده کنیم، گفت که از این طریق می‌توان احتمالا بدبینی‌ها به شرای

وی با اشاره به راهکارهای پیش رو جهت حل شرایط فعلی بازارهای سرمایه ای اظهار کرد: ما باید به یکسری از قوانین جهت تنش زدایی ها مراجعه کنیم. همچنین در روابط بین المللی باید بتوانیم بازی کردن با کارت های که در اختیار داریم را شروع کنیم و از این طریق بتوانیم بدبینی ها را کم کردن دهیم. همچنین ایجاد یک بازار نفتی که بتواند نقدینگی های در گردش داخلی را جذب کند، می تواند در کنترل شرایط فعلی سرمایه های سرگردان موثر واقع شود.

وی در ادامه با بیان اینکه جهت ادامه اوضاع فعلی نمی توان مرزی را تعیین کرد، اظهار کرد: جهت مثال کشوری مانند ونزوئلا، تورم یک میلیون درصدی را تجربه می کند. هرچند مردم آن کشور ظاهرا زنده هستند و زندگی می کنند ولی واقعا زندگی وحشتناکی دارند؛ با این حال ما در کشورمان توان اقتصادی و هوش بالاتری نسبت به ونزوئلا داریم که این می تواند از ادامه بحران جلوگیری کند.

التهابات بازار ارز باعث اثرگذاری بر سایر بخش های دیگر اقتصاد و گران شدن اقلام متفاوت در چند هفته گذشته شده است هست. التهابات ارزی از هفته دوم فروردین ماه شروع شد و هنوز هم ادامه دارد؛ موضوعی که به گمان بسیاری از کارشناسان تنها به خاطر خروج آمریکا از برجام نیست بلکه ناشی از وجود حجم عظیم نقدینگی ها در جامعه است.

علت مهم التهابات بازار ارز چیست؟

واژه های کلیدی: بازار | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs